Wyjazdy turystyczne za granicę czy nawet wewnątrz państwa mogą nam nadszarpnąć budżet. Dlatego jeżeli chcemy zaoszczędzić na noclegu, w wielu przypadkach dobrze jest wybrać hostel. Są osoby, które wyłącznie w takich miejscach śpią i nikogo to nie dziwi. Mimo że na pierwszy rzut oka hostele mogą się kojarzyć z obskurnymi pokojami, to zdecydowanie ten wygląd dawno jest nieaktualny. Obecnie są to nowoczesne pokoje z pięknym wystrojem, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo hostele są tworzone w miejscach o bardzo dobrej lokalizacji w budynkach z niesamowitą historią, która może pobudzić nasze wrażenia.

Czy hostel to dobre miejsce do nocowania?

Według nas - jak najbardziej! I zaraz wam wyjaśnimy dlaczego. Po pierwsze, jest to miejsce dla osób, które lubią przebywać w towarzystwie innych i nie boją się nawiązywać nowych znajomości. Korzyści płynące z korzystania z hosteli udowadniają tysiące osób, które z takiego noclegu korzystają.

Zobacz też: hostel Warszawa blisko starówki

Kolejna kwestia to koszty noclegu. Pobyt w hostelu jest o wiele tańszy, a więc bardziej opłacalny. Mimo wszystko mamy do wyboru różne standardy pokoi: prywatne i dzielone, z łazienką w pokoju i na korytarzu itp. Dlatego też możemy dostosować wybór hostelu do własnych potrzeb i preferencji. Dlatego też możecie spotkać na swojej drodze pokoje prywatne, jak i 20-osobowe. Oczywiście ilość osób może mieć wpływ na nasz komfort. Najbardziej popularne pokoje w hostelach są 6/8-osobowe. Co do samych pomieszczeń, są to także miejsca, gdzie możemy wspólnie spędzić czas:

- Miejsca socjalne. W takim miejscu możemy mieć dostęp do kontaktów, czyli podłączyć sobie laptop lub telefon. Często możemy tam znaleźć również TV, książki czy gry planszowe, czyli wszystko do ciekawego spędzania czasu.- Kącik internetowy. Zazwyczaj dodatkowo płatny za czas korzystania z internetu.- Wspólna kuchnia / restauracja. W niektórych hostelach dostaniecie śniadanie, które możecie dodatkowo wykupić lub dostać za darmo, ponieważ będą wliczone w cenę noclegu. Jeżeli nie będzie gotowych posiłków, to z pewnością będzie wspólna kuchnia, w której będziecie mogli przyrządzić swoje posiłki.

Czytaj więcej: Wizyta w Warszawie, czyli ciekawy pomysł na weekendowy wypad

Jakie są plusy korzystania z hosteli?

- Lokalizacja: hostele często znajdują się w bardzo dobrych lokalizacjach, przyjaznych turystom. Mogą to być zarówno małe, jak i duże budynki, czasami mieszczą się nawet w kamienicach i nawet nie zauważymy, że może tam być akurat hostel.- Różni ludzie: jaki jest niewątpliwie największy plus hosteli? Ilość ludzi i ich różnorodność, naprawdę w takim miejscu jest niesamowita mieszanka kultur, języków i osobowości, które tylko czekają, aż ich poznasz. Wymiana doświadczeń oraz informacji turystycznych może naprawdę jeszcze bardziej rozkręcić waszą wycieczkę.- Popularność: hostele są coraz bardziej popularnym ośrodkiem noclegowym, szczególnie dla młodych ludzi, którzy nie obawiają się przygód.- Niepowtarzalność: hostele są niewątpliwie jedyne w swoim rodzaju, czasami urządzone w konkretnym stylu, innym znów razem całkowicie odbiegają od jakiegokolwiek wystroju. Jest to mimo wszystko piękne.

Co spakować decydując się na nocleg w hostelu?

- Osobiste rzeczy, takie jak: klapki pod prysznic, ręcznik szybkoschnący, zatyczki do uszu i opaskę na oczy;- Kłódka: zabezpieczy ona nasze rzeczy w szafce lub szufladzie pod łóżkiem. Lepiej wybrać taką z kluczykiem;- Kosmetyki do kąpieli: nie każdy hostel oferuje w swoim standardzie żel pod prysznic itp.;- Kawa, herbata, kubek: nie zajmuje dużo miejsca, a może się przydać, warto zabrać ze sobą również kubek termiczny.

Hostele na całe szczęście nie kojarzą się już z obskurnymi miejscami dla specyficznych osobowości. Teraz to piękne miejsca z duszą i historią, która niejednego urzeknie. Czy warto z nich korzystać? Jak najbardziej, chociażby dlatego, żeby zobaczyć, jakie są fajne.

Wróć