Jadąc na konferencję czy wspólny wyjazd z bliskimi lub przyjaciółmi do innego miasta, zazwyczaj zostaje się na noc w hostelu. Dzięki temu można sobie pozwolić na zwiedzanie okolicy do późnych godzin oraz odpoczynek po całym dniu wrażeń. Przed tego rodzaju podróżą wiele osób zastanawia się, co warto ze sobą zabrać, a co będzie dostępne na wyposażeniu hostelowym.

Pokoje hostelowe w co są wyposażone?

Wyposażenie pokoju hotelowego nierzadko zależy od standardu, jaki jest przez niego oferowany. Jednak w żadnym nie powinno zabraknąć podstawowych rzeczy takich jak:

  • świeża pościel, 
  • dostęp do prądu,
  • ciepła woda,

Niezbędny jest również dostęp do łazienki. Może ona znajdować się w pokoju lub na korytarzu. W przypadku drugiej opcji dużym udogodnieniem jest duża liczba pryszniców, a także możliwość skorzystania z suszarki do włosów. Często goście mogą również liczyć na ręczniki oraz zestawy kosmetyków dla gości, dzięki czemu nie trzeba ich ze sobą zabierać, co jest bardzo wygodne, ponieważ podczas pakowania nie trudno o niezabranie jakieś rzeczy. Komfort i wygodę zapewniają też takie elementy jak lampka nocna czy półka pozwalająca na położenie telefonu lub okularów.

Zobacz także: Dlaczego warto nocować w hostelu grupą szkolną?

Dla poczucia bezpieczeństwa dobrze, jeśli pokój jest zamykany na specjalną kartę. Niekiedy można też liczyć na dodatkowe zabezpieczenie szafek, więc najważniejsze przedmioty są chronione, nawet jak jest się zajętym zwiedzaniem miasta. Obecnie często w hostelach do dyspozycji gości jest telewizor, który może być umieszczony w części wspólnej, a także internet, szczególnie przydatny podczas wyjazdu służbowego, kiedy trzeba od czasu do czasu skorzystać z laptopa. Istotnym elementem może być również klimatyzacja. Hostele dbają o komfort odwiedzających, dlatego większość z nich ma w ofercie pyszną kawę, bądź dostęp do kuchni. Dla komfortu gości powinna się w niej znajdować mikrofalówka, lodówka, kuchenka indukcyjna oraz sztućce i zmywarka. Na wyposażeniu pokojów czasem jest też woda pitna. Aby goście się nie nudzili, zwłaszcza jeśli przyjeżdżają całą rodziną lub z kilkoma znajomymi, obsługa chętnie udostępnia planszówki, które umilają czas przed snem.

Wróć