Nocowanie w hostelach staje się obecnie nowym trendem w turystyce. Do niedawna opcja ta budziła w turystach raczej negatywne skojarzenia wynikające z  przekonania, że jest ono synonimem brudu i chaosu. Mimo, że jeszcze jakiś czas temu warunki hosteli rzeczywiście przypominały te spartańskie, obecnie standard tańszych opcji zakwaterowania zdecydowanie wzrósł, czyniąc je doskonałą alternatywą dla osób chcących odbyć podróż bez zbędnego wydawania gotówki!

Tani wyjazd - czym się charakteryzuje?

Największą część gotówki w trakcie wyjazdu pochłaniają zazwyczaj koszty związane z zakwaterowaniem. Z tego właśnie powodu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom żądnych przygód i poznawania świata osób, powstały tańsze formy tymczasowego zamieszkania, jakimi są usługi hostelowe. Pomimo niewielkiej różnicy w nazwie, wspomniany rodzaj zakwaterowania zdecydowanie różni się od standardu luksusowego hotelu. Przede wszystkim, atmosfera panująca w hostelu jest bardziej domowa i przytulna, a kontakty z personelem mniej oficjalne, lecz wciąż świadczone w sposób profesjonalny

Cechą szczególną hosteli jest przede wszystkim ogromne poczucie wspólnoty na jego obszarze - wynika to z faktu współdzielenia pokoi, łazienki oraz innych sprzętów takich, jak czajnik czy telewizor. Takie sytuacje nie wywołują jednak poczucia dyskomfortu - wręcz przeciwnie, spędzając czas z pozostałymi podróżnikami, wzrasta prawdopodobieństwo poznania fascynujących osób, wymiany poglądów, a nawet obejrzenia wspólnie interesującego filmu. 

Najczęstszymi gośćmi hostelów są studenci oraz tak zwani backpackersi, których forma podróżowania staje się ostatnio bardzo popularnym pomysłem na życie. Wspomniane grupy wybierają tę formę zakwaterowania nie tylko ze względu na jej niską cenę, ale przede wszystkim na poczucie wolności i swobody, będące wynikiem braku obowiązujących na terenie hostelu rygorystycznych regulaminów.

Wróć