Wśród różnych form zakwaterowania: hoteli, pensjonatów, prywatnych stancji oraz domów wczasowych na uwagę zasługują hostele. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość noclegu w pokoju wieloosobowym oraz dostęp do wspólnej kuchni. Sprawdź, dlaczego przenocowanie w hostelu się opłaca!

Ceny noclegów w hostelach są atrakcyjne

Ceny noclegów w hostelu są dużo niższe niż na przykład w hotelach. Stawka za dobę uzależniona jest od tego, na ilu osobowy pokój turysta się zdecyduje. Najtańszy nocleg to nocleg w pokoju sześciu, siedmioosobowym, nieco wyższe stawki obowiązują w pokojach trzyosobowych, przy czym nadal pozostają one atrakcyjne finansowo.

Na niską cenę zakwaterowania w hostelu, w porównaniu do innych form noclegów, ma wpływ wspólny węzeł sanitarny, czyli brak łazienki do wyłącznej dyspozycji wynajmującego pokój. Nie musisz się jednak martwić! Łazienki w hostelach są czyste, przestronne, z wystarczającą pryszniców i suszarek do włosów.

Zobacz więcej: tani nocleg Warszawa oraz frazę "tani nocleg Warszawa

Zakwaterowanie idealne dla grup zorganizowanych i nie tylko

Hostele, w tym także nasz obiekt, to idealnie miejsce do zakwaterowania większej grupy zorganizowanej. To również doskonałe rozwiązanie, jeśli wybierasz się na wycieczkę z paczką przyjaciół, z którymi chcesz dzielić pokój. Jeśli wyjazd ma charakter bardziej kameralny, w którym uczestniczą tylko trzy osoby, nasz hostel spełni twoje oczekiwania, oferując komfortowe, stylowe pokoje trzyosobowe

Z hostelu blisko do turystycznych atrakcji

Większość hosteli ulokowana jest w centrach miast; blisko z nich do największych kulturalnych atrakcji oraz zabytków. Dzięki temu turyści mogą spokojnie wybrać się na nocny lub wieczorny spacer po mieście, nie martwiąc się o powrót do hostelu. Zakwaterowanie blisko centrum znacznie ułatwia organizację pobytu i pozwala zaoszczędzić czas, który trzeba by przeznaczyć na dojazd do serca metropolii.

Czytaj także: Centrum Warszawy dla przyjezdnych - co warto zobaczyć?

Nie lubisz jadać „na mieście”? Wybierz hostel!

Czwartym powodem, dla którego warto przenocować w hostelu jest dostęp do wspólnej kuchni i możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić na drogim stołowaniu się „na mieście”, a także dowolnie i swobodnie dysponować własnym czasem.

Nocowanie w hostelu to bardzo dobra alternatywa dla hotelu lub domu wczasowego. Nie wahaj się z niej skorzystać.

Wróć