Ulica Lwowska – ślad po Warszawie, której nie maUlica Lwowska to jeden z elementów wizytówki Warszawy. Jeśli będziecie w stolicy, powinna być obowiązkowym punktem na planie waszej wycieczki. Lwowska biegnie od placu Politechniki w kierunku północnym, aż do ulicy Pięknej, a po drodze krzyżuje się z ulicą Koszykową. Co możemy zobaczyć jeśli z uwagą przejdziemy się całą jej długością? Dlaczego warto poświęcić czas na odwiedzenie jej, nawet jeśli nie jesteśmy miłośnikami historii?

Czytaj dalejWybór hostelu a kryterium lokalizacjiLokalizacja jest jednym z najważniejszych elementów, którym kierujemy się podczas wyboru miejsca noclegowego w atrakcyjnym dla nas mieście. W zależności od potrzeb i celu wyjazdu może ona być różna. Zazwyczaj hostel jest odpowiednim rozwiązaniem, kiedy zależy nam na poznaniu ciekawych miejsc w danym mieście. To również sposób na to, aby szybko znaleźć nocleg w przypadku nagłego wyjazdu.

Czytaj dalejFakty i mity na temat nocowania w hostelachNocowanie w hostelach staje się obecnie nowym trendem w turystyce. Do niedawna opcja ta budziła w turystach raczej negatywne skojarzenia wynikające z  przekonania, że jest ono synonimem brudu i chaosu. Mimo, że jeszcze jakiś czas temu warunki hosteli rzeczywiście przypominały te spartańskie, obecnie standard tańszych opcji zakwaterowania zdecydowanie wzrósł, czyniąc je doskonałą alternatywą dla osób chcących odbyć podróż bez zbędnego wydawania gotówki!

Czytaj dalejCztery powody, dla których warto przenocować w hosteluWśród różnych form zakwaterowania: hoteli, pensjonatów, prywatnych stancji oraz domów wczasowych na uwagę zasługują hostele. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość noclegu w pokoju wieloosobowym oraz dostęp do wspólnej kuchni. Sprawdź, dlaczego przenocowanie w hostelu się opłaca!

Czytaj dalejWitamy na blogu hostellwowska11Blog hostellwowska11.

Czytaj dalej